Usługa Znajdź mój iPhone - czym jest i do czego służy?

Nikita Titow ADMIN iOS, iPad, iPhone,

Jednym z częstszych problemów, które pojawiają się przy oddawaniu sprzętu Apple z systemem iOS do serwisu jest to, że na urządzeniu włączona jest usługa Znajdź mój iPhone (ang. Find my iPhone). Czym jest ta usługa, dlaczego jest przydatna i warto ją uruchomić oraz jak ją wyłączyć. Na te pytania odpowie ten artykuł.

Funkcja Znajdź mój iPhone jest częścią usługi konta iCloud (konta, które zakładasz na przykład w trakcie konfiguracji urządzenia). Konto iCloud służy do synchronizacji informacji pomiędzy urządzeniami Apple, do robienia kopii zapasowych “w chmurze”, kupowania aplikacji w AppStore i wielu innych rzeczy. Jedną z funkcji jest usługa Znajdź mój iPhone (ang. Find my iPhone).

Kiedy uruchomisz usługę Znajdź mój iPhone, usługa iCloud może pomóc Ci odzyskać zaginione urządzenie. A jeżeli zgubisz urządzenie lub zostanie ono skradzione, blokada aktywacji zabezpieczy informacje i utrudni - a w ręcz uniemożliwi niepowołanym osobom użycie urządzenia. Dzięki czemu jest to możliwe?

Gdy włączysz usługę Znajdź mój iPhone na telefonie iPhone, iPadzie lub iPodzie touch, Twój identyfikator Apple ID zostanie bezpiecznie zachowany na serwerach aktywacji firmy Apple i powiązany z Twoim urządzeniem. Od tego momentu Twoje hasło będzie wymagane, aby można było wyłączyć usługę Znajdź mój iPhone na urządzeniu, wymazać urządzenie lub ponownie je aktywować i korzystać z niego.

Jak skonfigurować usługę Znajdź mój iPhone, iPad, iPod touch, Apple Watch i AirPods

 • 1. Zacznij od ekranu początkowego.
 • 2. Stuknij kolejno opcje Ustawienia > [Twoje imię i nazwisko] > iCloud. Jeśli używasz systemu iOS 10.2 lub starszego, wybierz kolejno opcje Ustawienia > iCloud.
 • 3. Przewiń w dół i stuknij opcję Znajdź mój iPhone.
 • 4. Przeciągnij, aby włączyć opcje Znajdź mój iPhone oraz Wysyłaj ostatnie położenie.
 • Jeśli zostanie wyświetlony monit o zalogowanie się, wprowadź identyfikator Apple ID.

  Jak wyłączyć usługę znajdź mój iPhone?

 • 1. Zaloguj się w usłudze iCloud za pomocą swojego konta Apple ID.
 • 2. Przejdź do aplikacji Znajdź mój iPhone.
 • 3. Wybierz opcję Wszystkie urządzenia, aby otworzyć listę wszystkich urządzeń połączonych z kontem, a następnie zaznacz urządzenie, które chcesz usunąć.
 • 4. Kliknij opcję Usuń z konta.
 • Proces wyłączania blokady Znajdź mój iPhone można wykonać zarówno z poziomu urządzenia, jak również z poziomu przeglądarki - logując się na stronie iCloud.com.

  Mamy nadzieję, że podane powyżej informację pozwolą Ci wyłączyć usługę Find my iPhone przed dostarczeniem urządzenia do naszego serwisu.
  Jeżeli nie możesz wyłączyć usługi Znajdź mój iPhone - skontaktuj się z nami.

  Dokładny proces opisuje poniższy film stworzony przez Jabłkowy Serwis:

  Dlaczego wybrać Jabłkowy Serwis?