Program przedłużenia okresu serwisowego MacBooka Pro dla problemów z obrazem

Firma Apple ustaliła, że w niewielkiej liczbie MacBooków Pro mogą występować problemy objawiające się zniekształceniami obrazu, brakiem obrazu lub nieoczekiwanym ponownym uruchamianiem się systemu. MacBooki Pro, na których mogą występować takie problemy, zostały sprzedane między lutym 2011 r. a grudniem 2013 r.

Dotknięte usterką MacBooki Pro będą naprawiane bezpłatnie przez firmę Apple lub Autoryzowane Serwisy Apple. Modele, których może dotyczyć ten problem, oraz dostępne opcje serwisowania przedstawiono poniżej.
Na dotkniętym usterką MacBooku Pro mogą wystąpić wszystkie lub niektóre z następujących objawów:
Za pomocą narzędzia Sprawdź zakres ochrony dostępnego w witrynie Wsparcia Apple ustal, czy model Twojego MacBooka Pro znajduje się na poniższej liście produktów, których dotyczy ten problem.

Objawy

  • - Obraz na ekranie komputera jest zniekształcony lub zakłócony.
  • - Brak obrazu na ekranie komputera (lub monitora zewnętrznego), mimo że komputer jest włączony.
  • - Komputer nieoczekiwanie uruchamia się ponownie.
  • - 15-calowe modele MacBooka Pro z wyświetlaczem Retina wyprodukowane od połowy 2012 do początku 2013 roku

Zidentyfikuj swój model

Modele, których dotyczy ten problem
Uwaga: jeśli Twój MacBook Pro nie znajduje się na liście produktów, których dotyczy ten problem, ani nie występują na nim opisane tu objawy, nie musisz kontaktować się z firmą Apple.
Przynieś swojego MacBooka Pro do Jabłkowego Serwisu w celu naprawy, lub wypełnij formularz zlecenia naprawy. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje na ten temat. Przed wykonaniem jakichkolwiek czynności serwisowych MacBook Pro zostanie sprawdzony pod kątem sprawności i kwalifikowania się do uczestnictwa w tym programie.

  • - MacBook Pro (Retina, 15-calowy, połowa 2012 r.)
  • - MacBook Pro (Retina, 15-calowy, początek 2013 r.)

Proces naprawczy

Uwaga: jeśli MacBook Pro jest uszkodzony w sposób, który uniemożliwia wykonanie naprawy, na przykład ma pęknięty wyświetlacz, to takie uszkodzenia też muszą zostać naprawione w trakcie serwisowania. W takim przypadku otrzymasz informację o koszcie wymaganych napraw dodatkowych.

Utwórz kopię zapasową danych z MacBooka Pro przed oddaniem go do serwisu. Dowiedz się więcej o metodach tworzenia kopii zapasowych.
Firma Apple kontaktuje się z klientami, którzy zapłacili za naprawę opisanej tu usterki w Autoryzowanym Serwisie Apple lub innym punkcie firmy Apple, w celu zorganizowania zwrotu kosztów. Klienci, którzy zapłacili za naprawę usterki mogącą być wynikiem opisanego tu problemu, a nie skontaktowani się z nimi, powinni skontaktować się z firmą Apple.

  • - Technik przeprowadzi na MacBooku Pro testy diagnostyczne, aby upewnić się, że dany model kwalifikuje się do tego programu.
  • - Czas naprawy jest uzależniony od dostępności części i dyspozycyjności technika.
  • - Gdy MacBook Pro będzie gotowy do odebrania, otrzymasz odpowiednie powiadomienie.
  • Informacje dodatkowe

Ten ogólnoświatowy program firmy Apple nie przedłuża standardowego okresu gwarancyjnego MacBooka Pro.

Program obejmuje dotknięte usterką MacBooki Pro i trwa do 31 grudnia 2016 r. albo przez cztery lata od daty pierwotnego zakupu — w zależności od tego, który z tych okresów zapewnia dłuższą ochronę. Następujące modele nie spełniają już kryteriów tego programu: MacBook Pro (15-calowy, początek 2011 r.), MacBook Pro (15-calowy, koniec 2011 r.), MacBook Pro (17-calowy, początek 2011 r.) i MacBook Pro (17-calowy, koniec 2011 r.).